غلط اجاره قانون قانونی استفاده مالک مغازه

غلط: اجاره قانون قانونی استفاده مالک مغازه مستاجر دانشنامه حقوقی تغییر شغل

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی پرتاب و فرود «فالکن-۹» , تصویر نجومی روز ناسا

هفته پیش، راکت «فالکن-۹» به فضا پرتاب شد و مرحله نخست موشک با موفقیت، عملیات خود را انجام داد. نمای پرتاب، جدایی و فرود مرحله نخست این موشک، عنوان تصویر نجومی ا

پرتاب و فرود «فالکن-۹» , تصویر نجومی روز ناسا

تصویر نجومی روز ناسا؛ پرتاب و فرود «فالکن-۹»

عبارات مهم : تصویر

هفته پیش، راکت «فالکن-۹» به فضا پرتاب شد و مرحله نخست موشک با موفقیت، عملیات خود را انجام داد. نمای پرتاب، جدایی و فرود مرحله نخست این موشک، عنوان تصویر نجومی امروز ناسا را تشکیل می دهد.

به گزارش خبرآنلاین، شامگاه ۷ ژانویه (۱۷ دی) بود که یکی از محرمانه ترین مأموریت های فضایی ناسا در پایگاه فضایی کیپ کاناورال (فلوریدا، ایالات متحده) شروع شد. موشک «فالکن-۹» درحالی که ماهواره فوق سری «زوما» را در بخش محموله خود جا داده بود، از سکوی پرتاب برخاست و به سمت مدار محرمانه «زوما» پرواز کرد. البته هنوز از آینده ماهواره زوما اطلاعی در دست نیست!

پرتاب و فرود «فالکن-۹» , تصویر نجومی روز ناسا

رد بسیار درخشانی که در سمت چپ تصویر دیده می شود و از افق به آسمان امتداد دارد، عملکرد مرحله اول موشک را از لحظه پرتاب تا لحظه جدایی نشان می دهد. بالاتر از نقطه جدایی، رد عمودی نورانی دیگری را می بینید که نشان می دهد مرحله نخست موشک در مسیر پرتابی بازگشت به زمین قرار گرفته هست. جهت عوض کردن مسیر، موتورها در جهت دیگری روشن شدند که اثر آن را می توانید در مرکز تصویر ببینید. در همین حین، مرحله دوم موشک «فالکن-۹» همراه با محموله، مسیر خود را به سمت مدار ادامه داد.

در زمینه تصویر، رد عمودی کم نورتری را می بینید که به دریا ختم شده است هست. این رد، مراحل فرود کنترل شده است مرحله اول و ترمز نهایی آن را نشان می دهد. در نزدیکی زمین، موتورهای ترمزی به مدت ۱۷ ثانیه روشن شدند تا درنهایت، ۸ دقیقه بعد از پرتاب، مرحله نخست موشک در محل از پیش تعیین شده است فرود بیاید.

هفته پیش، راکت «فالکن-۹» به فضا پرتاب شد و مرحله نخست موشک با موفقیت، عملیات خود را انجام داد. نمای پرتاب، جدایی و فرود مرحله نخست این موشک، عنوان تصویر نجومی ا

ازآنجایی که بین نخستین و آخرین نوردهی این تصویر ۸ دقیقه اختلاف زمانی وجود داشت، ستارگان بر اثر گردش وضعی زمین رد انداخته اند. اگر بتوانید مرکز حرکت گردشی آن ها را تشخیص دهید، به ستاره قطبی (آلفا-دب اصغر) می رسید که عملا در این تصویر جابه جا نشده است.

واژه های کلیدی: تصویر | جدایی | ماهواره | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog